Ревматоїдний артрит є найпоширенішою формою аутоімунного артриту, що вражає велику кількість людей. З них близько 75 відсотків становлять жінки. Захворювання найчастіше починається між четвертим і шостим десятиліттями життя.

Ревматоїдний артрит – це хронічне захворювання, яке спричиняє біль, скутість, набряки, обмеження в рухах і функціях багатьох суглобів. Хвороба може вражати будь-який суглоб, але, як правило, найчастіше страждають дрібні суглоби в руках і ногах. Іноді запалення може вражати й інші органи, наприклад, очі або легені.

Жорсткість, що спостерігається при активному артриті, найчастіше буває сильнішою вранці. Цей стан може тривати від однієї до двох годин, або навіть цілий день. Скутість протягом тривалого часу вранці є ознакою того, що у вас може бути саме ревматоїдний артрит, оскільки небагато інших видів артритів поводяться таким чином.

Психогенне походження ревматоїдного артриту відмічено ще в 1892 р. корифеєм англійської медицини сером Вільямом Ослером, який говорив, що “…розвитку ревматоїдного артриту можуть сприяти такі психічні чинники, як горе та емоційний шок”. Один із засновників психосоматичної медицини Франц Александер заніс ревматоїдний артрит до своєї “чудової сімки” – списку із семи головних психосоматичних хвороб. Сучасні дослідження підтверджують цей висновок, вказуючи на те, що “терапія хворих на ревматоїдний артрит практично в 100 % випадків (за рідкісним винятком) повинна включати психотерапію”, а її “відсутність у стандартних схемах лікування істотно знижує ефективність терапевтичної допомоги”.

Перспективним лікуванням запалення і болю, пов’язаного з ревматоїдним артритом, є інфузійне лікування кетаміном. Після серії інфузій, пацієнти відзначають значне зменшення болю, набряклості та запалення.

Поєднуючи кетамінову терапію з психотерапією, тілесно-орієнтованою терапією і кінезіотерапією, можна досягти істотного поліпшення стану здоров’я пацієнтів.

 

Про хронічний біль