ОКР вражає чоловіків і жінок приблизно в однаковій кількості і зазвичай з’являється в дитинстві, підлітковому віці або в ранньому дорослому віці. У третини дорослих з ОКР симптоми розвиваються в дитячому віці, і дослідження показують, що ОКР може мати сімейний характер.

За ОКР пацієнт переживає наполегливі неприємні (нав’язливі, обсесивні) думки і використовує ритуали (компульсивні дії), щоб контролювати тривогу, спричинену цими ж думками. Наприклад, якщо людина одержима страхом інфекцій, у неї виробляється компульсія весь час мити руки.

Перебіг хвороби вельми різний, симптоми можуть приходити і йти, слабшати з часом або погіршуватися. Якщо ОКР стає серйозним, це часто заважає людині працювати або виконувати звичайні домашні обов’язки. Традиційні плани лікування включають психотерапію, також можливе додавання антидепресантів. Однак, як і з іншими психічними захворюваннями, не всі реагують на стандартні методи лікування.

Доктор Керолін Родрігес, доцент Колумбійського університету в Нью-Йорку, представила дослідження на щорічних зборах Американської психіатричної асоціації, в якому було доведено, що кетамін швидко зменшує симптоми ОКР.

“Що мене найбільше захоплює в кетаміні, так це те, що він діє не так, як традиційні антидепресанти”, – сказала Родрігес. “Використовуючи кетамін, ми сподіваємося зрозуміти нейробіологію [захворювання], що може призвести до безпечного і швидкодіючого лікування. Я відчуваю, що це частина моєї місії як лікаря і дослідника”.

Поєднуючи психотерапію з кетаміновою терапією, ми досягаємо більшої результативності лікування, що дає пацієнтам можливість відновити контроль над своїм життям.