Післяпологова депресія – це серйозний психологічний розлад, який може виникнути у жінок після пологів. Вона характеризується глибокою і тривалою депресивною симптоматикою, яка може мати серйозний негативний вплив на саму матір і її оточення. Небезпека цього стану полягає в його потенційно серйозних наслідках для здоров’я і благополуччя матері та дитини.
Спочатку мати може відчувати почуття провини, вигорання і відчуження, що ускладнює нормальну взаємодію з немовлям. Жінка усвідомлює, що її уявлення про себе як маму і реальність відрізняються настільки, що її ідеальний образ розсипався, як картковий будиночок, та й сама дитина взагалі інша, ніж думалося. Зазвичай це усвідомлення дуже засмучує і пригничує, викликає розчарування у своїх якостях і рисах. За розчаруванням слідує безсилля та депресія, що може призвести до зниження рівня мотивації та інтересу до дитини. Це може вплинути на формування міцного емоційного зв’язку між матір’ю і дитиною, що в довгостроковій перспективі може негативно позначитися на психічному та емоційному розвитку дитини.
Лікування післяпологової депресії часто складне, особливо в разі застосування тільки антидепресантів. Однією з причин є особливий фізіологічний стан жінки після пологів, коли в організмі відбуваються значні гормональні зміни. Ці зміни можуть впливати на ефективність ліків, роблячи їх менш ефективними в полегшенні симптомів депресії.
Крім того, багато жінок, які відчувають післяпологову депресію, турбуються про небажані побічні ефекти антидепресантів на немовля в період грудного вигодовування. Прийом деяких антидепресантів може спричинити проблеми з порушенням сну, настрою та апетиту у дитини, оскільки продукти розпаду ліків можуть передаватися дитині з грудним молоком. Ці потенційні ускладнення можуть навіть посилити депресію.
Післяпологова депресія може бути важкою і раптовою. Зазвичай вона починається в самий невідповідний час і у вас немає можливості чекати тижні і тижні, поки типовий антидепресант почне працювати.
Тому інфузійна кетамінова терапія може бути підходящим лікуванням післяпологової депресії, що дозволяє уникнути деяких поширених проблем, пов’язаних з традиційними антидепресантами:
– Кетамін не впливає на годування груддю.
– Його ефекти є негайними і збільшуються при наступних вливаннях.
– Немає необхідності лягати в стаціонар: вливання можуть проводитися в амбулаторних умовах, що дає змогу жінкам за кілька годин повернутися до своїх дітей і звичайного життя.
– Кетамін – це добре вивчений і безпечний препарат. Його щодня застосовують у лікарнях по всьому світу в набагато вищих дозах, ніж для інфузій при депресії. У США його успішно використовують для лікування для нових мам із післяпологовою депресією з 2015 року.
Паралельно з кетаміновою терапією, необхідна психотерапія для усунення глибинних причин цього розладу психіки.